بازار سرمایه ایران شاهد ورود اولین شرکت در حوزه سرمایه به بورس بود. بازار سرمایه ایران در این هفته‌ شاهد ورود اولین شرکت در حوزه تامین سرمایه به بورس بود. در طی این هفته‌ شاخص کل دو هزار و ۲۲۵ واحد رشد کرد و شاهد دو بار کانال شکنی بود.

  به گزارش مسیدا و به نقل از ایسنا، در بیست و دوم ماه جاری شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس و ارواق بهادر تهران در تراز ۹۳ هزار و ۲۸۳ قرار داشت، اما در طی پنج روز کاری این هفته‌ این رقم تا ۹۵ هزار واحدی و ۵۰۸ افزایش یافت. در این روزها سرمایه‌گذاران بورسی شاهد رشد دماسنج بازار سرمایه و کانال شکنی پی در پی هستند. به طوری که در طی هفته‌های گذشته شاخص بورس تهران توانسته با رشد فزاینده تا قله تاریخی ۹۵ هزار واحدی بالا  رود.

  شاخص آزاد شناور نیز در این مدت شاهد دو هزار و ۵۰۱ واحد رشد بوده و از رقم ۱۰۱ هزار و  ۹ تا ۱۰۳ هزار و ۵۱۰ افزایش یابد. علاوه بر این شاخص بازار اول نیز با ۱۴۳۲ واحد افزایش از رقم ۶۶ هزار و ۶۸۶ تا عدد ۶۸ هزار و ۱۱۸ بالا رفته است.

  علاوه بر اینها شاخص بازار دوم با رشد ۲۵ هزار و ۵۲۷ شاهد رشد بیش از ۲۵ هزار واحدی بوده است و تا رقم ۲۰۱ هزار و ۹۲۵ افزایش داشته است. شاخص صنعت نیز در این مدت ۲۳۳ واحد رشد کرده است و تا رقم ۸۴ هزار و ۷۷ بالا رفته است.

  کارشناسان معتقدند که رشد بورس تهران در طی هفته‌های گذشته ناشی از رشد قیمت جهانی فلزات اساسی، نفت و همچنین دلار بوده است. به طوری که افزایش قیمت دلار توانسته باعث افزایش سود شرکت‌های بورسی شود.

  در هفته‌ای که گذشت بورس تهران برای پنجمین بار در سال جاری شاهد عرضه اولیه بود. در این عرضه ۴۹۰ میلیون سهم معادل ۱۰ درصد از سهام شرکت تامین سرمایه امید در بورس تهران عرضه شد . این عرضه به روش ثبت سفارش انجام شد و کشف قیمت معادل ۱۶۰ تومان برای آن رقم خورد.

  انتهای پیام

  گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی مسیدا

  (۰)

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت دانلودرایگان – مسیدا محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس